Jau penktą kartą vyksiantis Vilniaus sporto festivalis

PRANEŠIMAS SPAUDAI

2015 09 07

foto manto-gudzineviciausJau penktą kartą vyksiantis Vilniaus sporto festivalis vilios lankytojus ne tik tradiciniais renginiais, bet ir intriguojančiomis naujovėmis.

Stipriausi planetos galiūnai su Žydrūnu Savicku priešakyje, K-1 kovotojai iš viso pasaulio, kultūrizmo ir bikinio fitneso Europos žvaigždės, proga išbandyti save jėgos trikovės varžybose ar aktyviose treniruotėse, įvairiausi sporto ir laisvalaikio klubai, kuriuose galima rasti užsiėmimą, galintį nukreipti vaiko gyvenimą profesionalaus sportininko keliu ar tapti bet kokio amžiaus sporto mėgėjo laisvalaikio dalimi. Vida tai ir dar daugiau galima bus pamatyti ir išbandyti jau penktą kartą sostinėje rengiamame Vilniaus sporto festivalyje.

Ž.Savickas: Vilniaus sporto festivalis tampa rimtu sporto renginiu Europoje

PRANEŠIMAS SPAUDAI

2014 10 06

Daugiausia sporto šakų apjungiantis Vilniaus sporto festivalis baigėsi. Dvi dienas Vilniuje kongresų ir parodų centre „Litexpo“ vykusiame renginyje apsilankė apie penkiolika tūkstančių žmonių, varžėsi 2 tūkstančiai atletų iš 20 pasaulio valstybių.

Organizatoriai po vienu stogu sukvietė apie 200 mieste veikiančių sporto organizacijų atstovus, kurie pristatė kultivuojamas sporto šakas bei kvietė lankytojus į sporto mugėje rengiamus užsiėmimus. Susidomėjusieji konkrečiu sporto šaka galėjo užsirašyti į pastovias treniruotes.

Festivalį organizavusios viešosios įmonės „Sveikas miestas“ direktoriaus Manto Paulausko teigimu, svarbiausias renginio akcentas buvo sukurti betarpišką mieste esančių sporto organizacijų bei festivalio lankytojų erdvę. „ Mums svarbu, kad į renginį atėję žmonės sau ar savo vaikams rastų tinkamą laisvalaikio užsiėmimą. Tuo tikslu sukvietėme mieste veikiančius sporto klubus, tikėdami, kad taip tiek sporto organizacijoms, tiek norintiems sportuoti palengvinsime vienas kito paieškas“,- sako M.Paulauskas.

 Sporto mugės patalpose buvo įrengtos mobilios krepšinio aikštelės, riedlenčių, karstinių trasos, veikė kovos menų zona, joje kiekvienas galėjo išbandyti Rytų kovos menus. „Zip FM“ šokių aikštelėje dvi dienas savo įgūdžius demonstravo gatvės šokėjai.

Vilniaus sporto festivalyje intrigą kuria galiūnai, širdį glosto pramogų gausa

PRANEŠIMAS SPAUDAI 2014 10 05

Šeštadienį startavusiame Vilniaus sporto festivalyje išdalinti pirmieji medaliai. Visą savaitgalį kongresų ir parodų centre „Litexpo“ vykstantis sporto renginys sulaukė didžiulio lankytojų susidomėjimo. Apsilankiusieji renginyje geriausių pasiūlymų ieškojo sporto mugėje, registravosi į įvairias rungtis, dalyvavo sveikatingumo konferencijose bei stebėjo įvairias varžybas.

Pirmą festivalio dieną virš šešių šimtų dalyvių varžėsi įvairiose „Savickas Classic“ turnyro rungtyse.

Didžiausią intrigą kėlė galiūnų Čempionų lygos etapas Lietuvoje. Dėl šio etapo nugalėtojo vardo varžosi dvylika galiūnų. Lietuvai atstovauja 2014 metų galiūnų čempionato nugalėtojas Vidas Blekaitis, Marius Lalas bei Saulius Brusokas.

Vilniaus sporto festivalyje – sporto mokyklų, klubų ir sporto renginių gausa

Vilniuje sveika gyvensena ir sportu besidominantys miestiečiai bei miesto svečiai turės galimybę apsilankyti viename didžiausių šiais metais Lietuvoje surengtų sporto renginių – Vilniaus sporto festivalyje. 

Spalio 4-5 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančio Vilniaus sporto festivalio organizatoriai lankytojus stebins renginio masiškumu, aktyvia sporto programa, turnyrais, išskirtiniais sporto klubų pasiūlymais bei akcijomis.
Pasak festivalio organizatoriaus, viešosios įstaigos „Sveikas miestas“ direktoriaus Manto Paulausko, lankytojai vienoje vietoje galės ne tik susipažinti su beveik visais sostinėje veikiančiais sporto klubais, bendrauti su įvairių sporto šakų sportininkais, diskutuoti su sveikatingumu susijusiuose seminaruose, bet ir pasinaudoti patraukliais įvairių sporto klubų pasiūlymais.
„Vienas festivalio tikslų yra realiai padėti sportu besidominčiam lankytojui, todėl su renginyje dalyvaujančiais sporto klubais esame sutarę pirmą spalio mėnesio savaitgalį apsilankiusiems „Litexpo“ pateikti geriausius pasiūlymus. Kitur tokių, vargu ar rastumėte“, - sako renginio organizatorius M.Paulauskas.
Anot pašnekovo, į spalio mėnesį vyksiantį renginį jau yra užsiregistravę apie penkiasdešimt su sportu ir laisvalaikiu susijusių organizacijų. Renginiui aktyviai ruošiasi įvairių šokių studijos, Rytų kovas propaguojantys sporto klubai, vaikų krepšinio mokyklos ir kitas sporto šakas atstovaujantys sporto populiarintojai. Jie lankytojams gyvai pristatys savo veiklas, į kurias įtrauks ir atvykusiuosius.

Galiūnų čempionų lygos Lietuvos etape - Žydrūno Savicko triumfas.

Stipriausias pasaulio žmogus Ž.Savickas tik po paskutinės galiūnų Čempionų lygos Lietuvos etapo rungties galėjo lengviau atsikvėpti. Atletas paskutinėje akmenų sukėlimo rungtyje pralenkė Vidą Blekaitį ir iškovojo pirmą vietą

Ž.Savickas lyderio vaidmens ėmėsi nuo pat turnyro pradžios. Galiūnas laimėjo pirmas tris rungtis (140 kg lagaminų nešimas, 155 kg rąsto kėlimas, 350 kg automobilio atkėlimas) ir atitrūko nuo artimiausių persekiotojų lenko Kšyštofo Radzikovskio bei V.Blekaičio. Įpusėjus kovai Ž.Savickas buvo surinkęs 36 taškus, V.Blekaičio ir K.Radzikovskio sąskaitoje buvo po 30. Kitas lietuvis Saulius Brusokas po trijų rungčių su 23,5 taško užėmė šeštą vietą.

Imtynininkas M.Mizgaitis: tarptautiniame sporto festivalyje vyrai iki paskutinių jėgų draskysis ant kilimo

PRANEŠIMAS SPAUDAI

mizgaitissmPo apendikso operacijos fizinę formą atgaunantis imtynininkas Mindaugas Mizgaitis savaitgalį praleis Tarptautiniame sporto festivalyje. Būtent į šio renginio programą yra įtrauktas jo vardu pavadintas jaunių imtynių turnyras, o sekmadienį imtynių gigantų kovose varžysis geriausi šalies imtynininkai.
„Gaila, kad neplanuota operacija sutrukdė ant kilimo pasigalynėti su geriausiais šalies sportininkais. Dabar tik galėsiu iš šono stebėti kaip vyrai draskysis ant kilimo.“, - teigia Pekino olimpiados prizininkas.

Tarptautiniame sporto festivalyje Ž.Savickas sieks pagerinti pasaulio rąsto kėlimo rekordą.

Galiūnas Žydrūnas Savickas žino koks startas šį savaitgalį vyksiančiame Tarptautiniame sporto festivalyje jam yra svarbiausias. Šeštadienį pasaulio rąsto kėlimo čempionate lietuvis sieks savo rankose išlaikyti jau aštuonerius metus jam priklausantį rąsto kėlimo rekordą bei jį pagerinti. 

Savaitgalį Vilniuje „Siemens“ arenoje vyksiančiame jėgos sporto šakas vienijančiame renginyje dėl pasaulio rąsto čempionų vardo susigrums vienuolika atletų. Pirmenybėse dalyvaus veik visi geriausi šios rungties sportininkai. Į Vilnių dėl traumų neatvyksi rusas Michailas Kokliajevas ir amerikietis Mike‘as Jenkinsas.
Rąsto kėlimo rungtis yra laikoma prestižine galiūnų sporto rungtimi. Nuo 1980–ųjų metų pasaulio rąsto kėlimo rekordas padidėjo net 64 kg.. Nuo 2004 metų šioje rungtyje dominuoja Ž.Savickas. Jis pagerino rekordą net 35 kg.

Galiūnų Čempionų lygoje – įspūdingas lietuvių triumfas

Žydrūnas Savickas  tapo 2012 metų galiūnų Čempionų lygos pusfinalio etapo nugalėtoju. Vilniuje “Siemens arenoje” dvi dienas trukusiame galiūnų Čempionų lygos etape Ž.Savickas buvo tarp lyderių. Laimėjęs šį etapą Vilniuje lietuvis tapo šių metų galiūnų Čempionų lygos nugalėtoju. Antrą vietą užėmė Vidas Blekaitis, o trečias liko Vytautas Lalas.

Po šeštadienį vykusių estafetės ir svorių laikymo rungties stipriausias pasaulio žmogus pirmą-antrą vietas dalijosi su kitu lietuviu Vidu Blekaičiu. Abu atletai buvo surinkę po 23 taškus. Po pirmos dienos trečią vietą su 21 tašku užėmė olandas Alexanderis Moonenas.

Antrą galiūnų Čempionų lygos pusfinalio dieną atletai varžėsi rąsto kėlimo rungtyje, 360 kilogramų svorio atkėlimo rungtyje, piramidės bei akmenų sukėlimo rungtyse.

Pasaulio rąsto kėlimo čempionatą Ž.Savickas laimėjo nepagerinęs pasaulio rekordo

Lietuvos galiūnas Žydrūnas Savickas dar kartą iš eilės apgynė pasaulio rąsto kėlimo čempiono titulą. Sekmadienį Vilniuje vykstančiame pasaulio rąsto kėlimo čempionate Ž.Savickas iškėlė 210 kg svorį. Lietuvis šioje rungtyje yra nepralenkiamas nuo 2004 metų.

Pasaulio čempionato dalyviai varžytis pradėjo keldami 170 kilogramų svorį. Kiekvienam atletui buvo skirta po tris bandymus.

Pasaulio galiūnų čempionas Ž.Savickas pirmu bandymu neįveikė 195 kilogramų svorio ir lyderiais po pirmo karto tapo trys sportininkai. Vytautas Lalas, Michailas Kokliajevas ir Vidas Blekaitis įveikė 190 kilogramų ribą.

Antru bandymu keturi atletai Ž.Savickas, V.Lalas, V.Blekaitis bei M.Kokliajevas iškėlė 200 kilogramų rąstą ir tapo čempionato lyderiais.

Paskutiniame bandyme dėl pirmos vietos kovoje penki atletai. Į lyderių tarpą įsimaišė lenkas K.Radzikowskis. Jis paskutiniu bandymu iškėlė 207,5 kilogramų ir užėmė antrą vietą. V.Lalas neiiškėlė 205 kilogramų, bet iškovojo bronzą. Ž.Savickas gan lengvai pakėlė 210 kilogramų rąstą ir užėmė pirmą vietą.

Spalio pradžioje Vilniuje vyks galiūnų Čempionų lygos pusfinalis bei jėgos sporto šakų festivalis

Vilnius spalio mėnesio pradžioje alsuos jėgos ir fitneso sporto šakų dvasia. Lietuvos galiūnų federacija (LGF) antrą kartą istorijoje gavo teisę Lietuvoje surengti pasaulio galiūnų Čempionų lygos pusfinalio etapą. Pasaulinis galiūnų turnyras vyks spalio 6-7 dienomis Vilniaus „Siemens“ arenoje.

„Lietuvai po ilgų derybų pavyko po ketverių metų gauti leidimą surengti tarptautinio lygio varžybas. Šį turnyrą su pasaulio galiūnų Čempionų lygos organizatoriais norime įtraukti į kasmetinį galiūnų turnyrų tvarkaraštį ir taip kiekvieną rudenį į Vilnių pritraukti daug jėgos sporto gerbėjų“, - sako stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas.

Registracija

bg logo
 
b ivarzybas

Festivalio vieta

map
Lietuvos parodų ir kongresų centras "Litexpo"
Laisvės pr. 5, Vilnius

Renginio programa

kalendorius2014

Renginių tvarkaraštį rasite nuspaudę šią nuorodą